Drobečková navigace

Úvod > ŠVP

A JSME DOMA! 

 

Pátek 14. 6. 2019

……. Přání dobré noci bylo včera trochu předčasné, protože se ještě něco hódně zajímavého událo. Už se nám pomalu klížila očička a za velikánským oknem převzala vládu tma, když k nám na návštěvu přišel Meránek. Prý se doslechl, že už zítra odjíždíme a rád by nám ukázal kde spí.  Jestli si chceme vzít baterky a jít se podívat. Chceme!!! Všichni tedy ne, někteří už tvrdě spí a snít se jim zamlouvá asi víc. My probuzení si bereme přes pyžamko mikiny a s baterkami jdeme za Meránkem ven z hotelu a pak po nějaké louce pod osvětlenou stromovou branou ke světýlkům u minibaráčku. A v tom minibaráčku leží minipostýlka. On se Meránek totiž dovede zmenšit a takhle se mu prý spí líp. Ale teď už opravdu do postýlek…………

 

…… a najednou je pátek. Jako každý den, i ten poslední, vyběhneme (jak kdo) v pyžámkách na louku a radostně protáhneme tělo. Někteří trochu míň radostně a ozve se i brblání, že naboso to v trávě píchá. Ale jsme přeci lipské děti do nepohody a nebudeme brblat, dáme to. Dnes se přišel na rozcvičku podívat i Meránek a ten chodí bos dokonce i po ostrých kamíncích.

Po umytí a snídani se všichni scházíme u našeho poradního stolu a naposledy Meránkovi předvádíme naše zaklínadla. Už nás ani moc nerozesměje HUDLYHUDLYBUK Abraxasů. Ukazujeme Meránkovi naše malé Meránky a odpovídáme mu na otázku, zda si pamatujeme kouzla. Ano, umíme propíchnou balónek bez prasknutí a zmizet minci pod skleničku (Doma si na to máme půjčit nějakou starší skleničku. Žádnou hodobožovou, kterou má maminka ráda). Někteří z nás dokonce umí zmizet i tu skleničku (doma to budeme raději zkoušet s plastovým kelímkem). Nakonec od Meránka dostáváme pergameny s osvědčením. JSME KOUZELNÍCI! Ještě nám prý chce předat nějakou odměnu a dá nám k ní plánek. Tak to tedy nevíme, jak zjistíme místo, kde se odměna nachází. Papíry jsou čistě bílé. A už přichází čas na poslední společné foto…. a při focení se Meránek najednou zase zmenší a už nám opravdu naposledy zamává. Bude se nám po něm stýskat.

 Meránek nám nechal u tajného vzkazu svíčku, tak zkoušíme bílé papíry zahřát a opravdu se na nich cosi ukazuje. Houby! Houby? Co to může znamenat? Hynka napadlo, že jsme včera nedaleko našly dvě bedly a hned nás k nim vede. A u nich je veliká bedna a v ní balíčků zrovna tolik, kolik je nás. Takže je to jasný. Hynek našel odměnu od Meránka. A ještě byl v krabici vzkaz, že tajný vzkaz byl napsaný….. a to vám taky neprozradíme, protože vám nějaký tajný vzkaz napíšeme. Známe další kouzlo.

 No a teď už jen zapakovat, naobědvat se, rozloučit se se skvělými tetami Janou a Dianou, které nám říkaly, že se jim po nás bude stýskat, protože jsme skvělé a byly jsme prý moc hodné. Možná nás přijedou navštívit do Lipí. Mávají nám, dokud autobus nezmizí za poslední zatáčkou a teď už sjíždíme kopec Monínec, který byl svědkem našich krásných čtyř dní a uhání do Lipí do náruče svých rodičů, na které jsme se už moc těšily. SAXANOMERANOFIX! HUDLYHUDLYBUK! HADIOCASCISSS! Krásný den 😊.

 

… a pár slov dospělaček. Co znamená škola v přírodě? Stokrát pronesené věty a otázky: ,,Jsou všichni namazaní?“ ,,Nemá tady klíště?“ ,,jedna, dva, tři,…….dvacet tři“ ,,už máš všechny vykoupaný?“ ,,tomu a tomu chybí v baťůžku lahev, nevíš o ní?“ ,,kde jsou papíry, nůžky….(doplň cokoli)?“  ,,Bereme si jen baťůžky, lahve a čepice. Ne, mikinky ne. Ani ty mikinku ne. Ne, nikdo si nebere mikinku. Ne, ani ty si nebereš mikinku (baterku, tepláky, plyšáka, ….)“ ,,Pozor, schovej to, jde sem Frantík (doplň jakékoliv jméno)“ ,,Pozor schovej se, jde sem Frantík…“ ……. A spousty a spousty dalších.

A taky spousty smíchu při neskutečném množství hlášek, spousty vyčerpání z přípravy her v kopcovitém terénu a neskutečný příval energie z nadšení dětí.

A taky jedno dospělácké zabloudění, ale nakonec se nám paní učitelka Petra našla a dokonce včas.

Ještě je třeba poděkovat personálu objektu Meránek na Monínci. Všichni byli naprosto skvělí a vstřícní. Loučení bylo opravdu dojemné a asi jsme tu nebyli naposledy. Jsme šťastné, že jste si tuhle volbu odhlasovali. Děkujeme 😊

 

D MONÍNEC 14.6 (51).JPGD MONÍNEC 14.6 (12).JPGD MONÍNEC 14.6 (40).JPG

 

 

Čtvrtek 13. 6. 2019 

Kouzelnická školička skřítka Meránka je v plném proudu. Známe další kouzlo a už se těšíme, jak vás překvapíme. Ince se dnes podařilo, zmizením mince, hodně překvapit paní Janu. Paní učitelce Petře se kouzlo nepodařilo. Chtěla si vykouzlit peníze a zatím někam odkouzlila skleničku. Asi za to mohla zlomená kouzelnická hůlka, kterou jsme po splnění pár úkolů získaly.

 Kromě lezení po lanech a dalších kratochvílí jsme dnes hodně tvořily. Naši malí Meránkové získali oblečky a tváře. Kromě toho jsme si vyrobily……, ale to vám neprozradíme, zítra uvidíte. A pár informací, které vás určitě zajímají. Počasí máme nádherné a dnes nám ani nevadilo, že jsme si musely vzít poprvé mikinky. Jídlo nám chutná moc a přidávat si chodíme skoro všichni. Přírodní kulisa pro naše hry a kouzelnické učení je přímo úchvatná.  …….. HADIOCASCISSSSSSS 😊 Dobrou noc.

C Monínec 13.6 (5).JPGC Monínec 13.6 (21).JPGC Monínec 13.6 (128).JPG

 

Středa 12. 6. 2019

 Máme za sebou první, úplně klidnou noc a ráno nás po rozcvičce čekalo překvapení. Na každé postýlce ležel malý neoblečený Meránek bez obličejíčku. To nám asi věnoval Meránek. A ono jo, když jsme k němu dorazily na kopec s nádherným výhledem do údolí, tak nám řekl, že nám je věnuje na památku a že nám budou pomáhat kouzlit, jen si je musíme dodělat.  A pak nám předvedl další kouzlo. No tak to nám tedy spadla brada. Meránkovi propadla skleničkou mince! Opravdu a díra tam fakt nebyla. Meránek slíbil, že i tohle kouzlo nám vysvětlí. Tak to se těšíme. Zatím dal každé skupině kus papíru a rozloučil se. Co máme dělat s papírem? Elif napadlo, že bychom měly dát všechny tři kousky dohromady. A to bylo ono! Najednou před námi ležela mapa pokladu. Tak na to slyšíme, a že se tu už vyznáme, tak jdeme najisto kolem baštírny, houpaček, pískoviště k zamčené brance. Na zaklínadlo Saxánků zámek povolil a mohly jsme se vrhnout k pokladu. Zamčenému na číselný kód. Tak jsme se začaly předhánět s kódy které známe. Ke sklepům, k boudám, či k ovcím. Nic neklaplo a Elif napadlo, že papíry ležící na truhličce by nás ke správnému číslu mohly dovést. Je tomu tak.

Chvíle napětí… a otevřeno. V pokladu máme mince a instrukce, jak postupovat dál. Po trefování se mincí do skleničky, chůzí ve dvojicích, pěticích, či ,,čtyřicích“, složitém týmovém stříhání papíru, získáváme všechny věci, které potřebujeme a jdeme si chvilku jen tak hrát. K obědu jsme si vychutnaly skvělý řízek a na chvilku zalezly do

pelíšků na načerpání sil. 

  Ty jsme potřebovaly, protože nás čekal velký výlet pod lanovkou, okolo dráhy horských kol až dolů pod velký kopec se sjezdovkou. A tam nás překvapil krásný rybník. Škoda že jsme o něm nevěděly, nevzaly jsme si plavky. Zkusíme je vykouzlit. Moc se soustředíme, vyzkoušíme všechna naše zaklínadla a za chvíli tahá Barča plavky ze svého batohu. Jupí, letíme do vody!

 V podvečer se vracíme do velkého kopce zpět a dělíme se na dvě skupiny. Jedna by zítra zase ráda na koupaliště a druhá by už ani náhodou ten kopec nahoru jít nechtěla.

 Teď už nás čeká překvapení v podobě skvělé pizzy, trocha her, čtení, sprchování a postýlky. HUHLYHUHLYBUK! :-D Dobrou noc

 B Monínec 03 (97).JPGB Monínec 03 (37).JPGB Monínec 03 (19).JPG

 

ÚTERÝ 

A jsme tady! A fámy nelhaly, je to tu nádherné. Na tenhle konec světa nás dovezl autobus zakroucenými silničkami. Paní Meránková nás vřele přivítala a pohostila těstovinami. Teď po propátrání okolí trochu odpočíváme a pak nás prý čeká zajímavé překvapení. Tak to jsme zvědavé. Večer se zase ozveme. Jó a nejsme na šlolce v přírodě, ale na DOVOLENÉ!!!, jak řekla Verunka  Jupí DOVOLENÁ 

 

Víte, že jsme kouzelničtí učni? Ano, přijely jsme do KOUZELNICKÉ ŠKOLIČKY SKŘÍTKA MERÁNKA. A skřítek Meránek je opravdický kouzelník. Hned nám to dokázal tím, že se proměnil z malého střapatého panáčka ve velkého skřítka. Přivítal nás a zeptal se, zda se chceme naučit kouzlit a hned nám další kouzlo ukázal. No to jsme koukaly. Naše balónky po propíchnutí jehlou praskly, ale Meránkovi ne! A že nás tohle kouzlo prý naučí. Tak to se těšíme. Zatím si vymýšlíme názvy našich skupin a zaklínadla. A už jako Abraxasové, Saxánci a Hadí ocásci složitě získáváme věci, které budeme večer potřebovat ke kouzlení. U získávání se dost nasmějeme a docela promočíme. A pak jsme si bubnováním přivolaly Meránka a on nás opravdu kouzlo naučil! To se dělá tak: vezmete balónek……, ále ne. Víc neprozradíme. Den jsme zakončily jahodovými knedlíky a příjemnou procházkou. Teď už pochrupkáváme v postýlkách a nabíráme síly na zítřejší kouzlení. Saxanomeranofix! A dobrou noc 😊.

 

 

 A Meránek úterý (9).JPGA Meránek úterý (51).JPG

 A Meránek úterý (66).JPGA Meránek úterý (31).JPG

více foto v galerii a hlavně na ,,rajčeti" :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Mateřská škola Lipí

Lipí čp.103

373 84  Dubné

Telefon:  387 992 127

 

Odhlášení stravy: 

telefon: 776 382 435

E-mail:

jidelnamslipi@seznam.cz

 

 

Aktuality

Fotografování

Paní Mirka nás bude letos opět fotit. 

Publikováno:

Aktuality